ABD Borsası, Bitcoin'i Varlık Sınıfında Değerlendirdiğini Duyurdu

ABD BORSASI, BİTCOİN'İ VARLIK SINIFINDA DEĞERLENDİRDİĞİNİ DUYURDU

ABD'nin ticari mal borsası CME Onursal Başkanı Leo Melamed, yaptığı açıklamada Bitcoin`i artık sanal para değil altın gibi bir varlık sınıfı olarak değerlendirdiklerini duyurdu.

Tarih : 07 Kasım 2017, 18:20
Puan Ver : Abd Borsası, Bitcoin'i Varlık Sınıfında Değerlendirdiğini Duyurdu(6/10)2

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin için vadeli kontratları yıl sonuna kadar işleme açacağını duyuran ABD'nin ticari mal borsası Chicago Ticaret Borsası (CME) bugün bomba gibi bir açıklama yaparak bu para birimini bir sanal para değil altın ve hisse senetleri gibi bir varlık sınıfı olarak değerlendirdiklerini belitti.

"BASİT BİR SANAL PARA DEĞİL"

CME borsasını işleten CME Group'un Onursal Başkanı Leo Melamed tarafından Reuters'a yapılan açıklamada Bitcoin'in sadece basit bir sanal para olmadığına ve altın gibi büyük yatırımcılar tarafından işlem görülebilir bir varlık sınıfı olduğuna vurgu yapıldı.

"BITCOIN'I DÜZENE SOKACAĞIZ"

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Bitcoin'i dağınık yapısından kurtarıp düzene sokacağız. Bu para birimini kurlara bağlı bir şekilde yatırım enstrümanı olarak regüle edeceğiz."

Bitcoin şu sıralar günlük bazda yüzde 1,71 düşüşle 7 bin 175 dolardan (27 bin TL), bu sanal para biriminden sonra gelen en büyük diğer sanal para birimi ethereum ise yüzde 0,99 artışla 301 dolardan (bin150 TL)işlem görüyor. (Uzmanpara)

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Abd  Borsası  Bitcoin  İ  Varlık  Sınıfında  Değerlendirdiğini  Duyurdu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER