900 METREDE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI


900 METREDE KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI
Tarih : 08 Mart 2015, 15:51
Puan Ver : 900 Metrede Kadınlar Günü Kutlaması(8/10)4


Antalya'nın Alanya ilçesinde Akdeniz Üniversitesi Havacılık Topluluğu, UluSky Yamaç Paraşütü Okulu'nun katkısıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirdi.

Alanya ilçesinde 900 metre yükseklikteki Yassıtepe'de mevkinde sporcuların atlayışıyla başlayan uçuş, Kleopatra Plajı'ndaki inişle noktalandı. 60 sporcunun gerçekleştirdiği atlayışın ardından sporcular yerde açtıkları pankart ile kadınlar gününü kutladı. Akdeniz Üniversitesi Havacılık Topluluğu Başkanı Hasan Buraklı 8 Mart'ta Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Alanya'da bir faaliyet düzenlediklerini söyledi. Akdeniz Üniversitesi'nden öğrencilerle ilçeye geldiklerini dile getiren Buraklı, 'Orta seviyeli öğrencilerimizle 60 kişilik bir nüfusla Alanya'nın göklerini rengarenk boyamak için buradayız' dedi. Faaliyet nedeniyle kadınların değerini daha iyi anlamak ve anlatmak istediklerini kaydeden Buraklı, 'Gelecek nesillerin geleceğe taşınması için dünya kadınlar gününü etkinliği düzenledik. Kendi adıma ve topluluğum adına tüm kadınların kadınlar gününü kutluyorum' diye konuştu.

Öğrencilerden Neşe Güzel ise çok heyecanlı olmadığını ama uçtuktan sonraki hissin çok farklı olduğunu söyledi. Uçuş sonrası arkadaşına sarıldığını ve ağlayarak annesini aradığını belirten Neşe, 'Bugün ayrı bir gün başta annemin olmak üzere emekçi kadınların kadınlar gününü kutluyorum' ifadesinde bulundu. Ecem Karabenli de uçmanın çok güzel bir duygu olduğunu vurgulayarak, 'Bugün kadınlar günü. Gönül isterdi ki daha güzel bir şey yapalım ama ilk irtifa günümüzle bunu kutlamak istedik. Tüm emekçi kadınların kadınlar gününü kutluyorum' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: 900  Metrede  Kadınlar  Günü  Kutlaması  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER