' 2 MİLYON 200 BİN KİŞİYE EK İŞ İMKANI YARATIYORUZ'


' 2 MİLYON 200 BİN KİŞİYE EK İŞ İMKANI YARATIYORUZ'
Tarih : 31 Mayıs 2015, 20:00
Puan Ver : ' 2 Milyon 200 Bin Kişiye Ek İş İmkanı Yaratıyoruz'(8/10)4


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz Türkiye'yi bölgesinin ve dünyanın bir numaralı markası yapacağız. Genç nüfusumuz iş imkanına ulaşacak. Bu projeyle 2 milyon 200 bin kişiye ek iş imkanı yaratıyoruz. Proje, 147 milyar dolarlık katma değer yaratacak” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Anadolu (Tandoğan) Meydanı'nda düzenlenen mitingde bir konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, önümüzdeki süreçte CHP iktidarında neler yapacağını anlatarak, “Biz CHP olarak halkın partisi olarak çalışan bir parti olarak projelerimizi ürettik. Sizin karşınıza seçim bildirgemizle çıktık. Yüzyılın projesini hazırladık. Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıyacak, Türkiye'yi bölgesinde marka yapacak proje. Yüzyılın projesinin özeti şu; yüzyılın projesiyle Türkiye'nin coğrafi üstünlüğünü ve genç nüfusunu kullanarak gelecek planı yaptık. Türkiye, bulunduğu konum itibariyle denizi olamayan ülkelerin limanı olacaktır. Türkiye kendi bölgesinin, Asya'nın, Kafkasya'nın, Ortadoğu'nun, Avrupa'nın ve Afrika'nın merkezi olacaktır. Türkiye bölgesinin en güçlü ülkesi olacaktır. Bunun için çalıştık, ürettik” ifadelerini kullandı.

CHP proje üretemez diyenleri eleştiren Kılıçdarolğlu, 'Sen göremezsin, dünyayı okuyamazsın, dünyayı bilemezsin, Türkiye'yi bilemezsin, genç nüfusu bilemezsin, geleceğini çizemezsin. Biz Türkiye'yi bölgesinin ve dünyanın bir numaralı markası yapacağız. Genç nüfusumuz iş imkanına ulaşacak. Bu projeyle 2 milyon 200 bin kişiye ek iş imkanı yaratıyoruz. Proje, 147 milyar dolarlık katma değer yaratacak. Bu proje bütün bölgenin barışını, güvencesini sağlayacak. Barış üzerine inşa edeceğiz projeyi. Proje sadece bizim değil, Avrupa'nın, Asya'nın beklediği proje' şeklinde konuştu.

Hükümetin 13 yıldır iktidarda olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Neden düşünemediler? Çünkü onlar ceplerini, yandaşlarını düşünüyorlar. Şunu unutma Ankara. Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak bizim görevimiz. Çünkü biz Kuvayi Milliye ruhundan geliyoruz, insan sevgisi geleneğinden geliyoruz, biz kimseyi ötekileştirmeyen gelenekten geliyoruz. O nedenle Türkiye'yi seviyoruz, halkımızı seviyoruz, sizi seviyorum, size inanıyorum, size güveniyorum, sizi baş tacı yapacağım. Vatandaşı düşünmediler. 77 milyon vatandaşıma sesleniyorum; sevgili vatandaşlarım, mevcut hükümet için 2002'de oy verdiğiniz hükümet değil. Bu hükümet sizin önünüze çıktı. Dediler ki, ‘biz yasaklarla mücadele edeceğiz, oy verin' dediler ki, ‘biz yolsuzlukla mücadele edeceğiz, oy verin', dediler ki, ‘biz yoksullukla mücadele edeceğiz, oy verin', vatandaşımız da dedi ki, ‘madem ki mücadele edecekler, madem ki yolsuzluğu bitirecekler, yolsuzlukları mücadele edecekler, biz de oyumuzu verelim' dediler. 3 dönem, 13 yıl iktidardalar. Şimdi ben saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum mevcut hükümeti iktidar yaptınız. Size söz verdiler. Dediler ki, ‘Yoksulluğu bitireceğiz, bu ülkeye huzuru getireceğiz', Allah aşkına, ben 77 milyon vatandaşıma sesleniyorum, oy verdiğiniz parti sizin düşündüğünüz parti değil. Sizin oy verdiğiniz parti sizi kandırdı, aldattı. Yolsuzlukları önleyeceğim dedi, gırtlağına kadar yolsuzluğa battı. 'Yoksulluğu önleyeceğim' dedi, 176 milyon yoksulumuz var.”

Günün değişim zamanı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Annelerin rahat ettiği süreç, sokaklarında özgürce gezeceğimiz bir Türkiye. Bu süreci başlatacağız. Geçmişte şu veya bu şekilde iktidar partisine oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Ben sizden birisiyim. Siz nasıl yaşıyorsanız, ben de öyle yaşıyorum. Benim saray, lüks araba, altın klozetli tuvalet merakım yok. Benim köşeyi dönme merakım yok. Ben sadece ve sadece bu güzel insanlar için çalışmak istiyorum. Hiç ayrım yapmadan” diye konuştu.

Herkese kadro vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidar partisine yakın olan vatandaşların da çalışabileceğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Ben kimsenin ekmeğiyle oynamam. Senin ekmeğini çalmam, kimsenin hakkını çalmam. Taşeron işçileri hangi partiyi desteklerlerse desteklesinler, CHP iktidarında onlar kadro sahibi olacaklar, iş güvenceleri olacaklar. Onların güvencesi benim, ben onların güvencesi olacağım” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, 2002 yılında Türkiye nüfusunun yüzde birinin toplam servetin yüzde 39'una sahipken, bugün toplam servetin yüzde 54.3'üne sahip olduğunu belirtti.

(İHA)

 


Etiketler:     2  Milyon  200  Bin  Kişiye  Ek  İş  İmkanı  Yaratıyoruz  
  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER