11 gün geçti ! Oğullarının cenazesi Brezilya'dan gelmedi

11 GÜN GEÇTİ ! OĞULLARININ CENAZESİ BREZİLYA'DAN GELMEDİ

Brezilya’da hayatının kaybeden Mahir Dağ’ın ailesi, oğlunun ölümünün üzerinden 11 gün geçmesine rağmen cenazelerini Türkiye’ye naklettiremediklerini söyledi.

Tarih : 19 Mart 2015, 20:48
Puan Ver : 11 Gün Geçti ! Oğullarının Cenazesi Brezilya'dan Gelmedi(6/10)2


Brezilya'da hayatının kaybeden Mahir Dağ'ın ailesi, oğlunun ölümünün üzerinden 11 gün geçmesine rağmen cenazelerini Türkiye'ye naklettiremediklerini söyledi.

1 yıl önce çalışmak üzere gittiği Brezilya'da hayatını kaybeden Mahir Dağ'ın Avusturya'da yaşayan ailesi çaresiz. Mahir Dağ'ın babası Vedat Dağ oğlunun ölümünün üzerinden 11 gün geçmesine rağmen cenazelerini Türkiye'ye naklettiremediklerini söyledi. Dağ, 'Brezilya Büyükelçiliğimize, başkonsolosluğumuza, dışişleri bakanlığımıza başvurduk. Hiç kimse yardımcı olmuyor. Cenazenin masrafı olan 10 bin dolar istediler. Bu parayı hemen yatırdık. Dilekçe istediler yazdık. Ne istedilerse yerine getirdik. En sonunda haber bekleyin deyip çekildiler. Cenazemiz 11 gündür ortada kalmış, bakanlığımız -haber bekleyin- diyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz' şeklinde konuştu.

Gülhan Dağ ise kardeşinin ölüm haberiyle yıkıldıklarını belirterek, 'Üzüntüyü bıraktık cenazemize sahip çıkamadık. Tek isteğimiz ağabeyimin cenazesini ülkemize getirip defnetmek. Ama devletimizin yetkilileri bize sahip çıkıp yardımcı olmuyorlar. Biz de Brezilya'ya gidemiyoruz. Ağabeyimin cenazesi günlerdir kötü koşullarda orada bekletiliyor' dedi.

Ailenin komşularından Selda Ölmez, 'Komşumuz perişan olduğu için prosedürler ile biz ilgilendik. Konsolosluklara müracaat ettik. Ne dedilerse yaptık ama hiç bir sonuç alamadık' derken, Sultan Avşar ise, 'Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Türk yetkililerden vatandaşına sahip çıkmalarını istiyoruz' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: 11  Gün  Geçti    Oğullarının  Cenazesi  Brezilya  Dan  Gelmedi  Viyana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER