10 Kasım Sirenleri Çalarken Pazarda Dua Ettiren İmama Soruşturma Açıldı

10 KASIM SİRENLERİ ÇALARKEN PAZARDA DUA ETTİREN İMAMA SORUŞTURMA AÇILDI

Denizli Çivril'de, semt pazarında Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıl dönümü nedeniyle saat 09.05'te sirenler çalarken, aynı anda pazar duası ettiren imam H.G. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Tarih : 10 Kasım 2017, 23:00
Puan Ver : 10 Kasım Sirenleri Çalarken Pazarda Dua Ettiren İmama Soruşturma Açıldı(6/10)2

Denizli'nin Çivril ilçesinde kurulan semt pazarında Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıl dönümü nedeniyle saat 09.05'te sirenler çalarken, aynı anda pazar duası ettiren, iddiaya göre tepki gösterenlere de "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" diyen imam H.G. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

HER HAFTA DUA EDİLİYORDU

Çıtak Mahallesi'nde cuma günleri kurulan semt pazarında, imam tarafından pazar duası okunuyor.

Bugün kurulan semt pazarına da dua etmek için gelen mahalle camisi imamı H.G., Atatürk'ün ölüm saati olan 09.05'te sirenler çalıp, saygı duruşuna başlanıldığında pazar duası okudu.

BAZI VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bazı vatandaşlar, ellerini açıp dua okurken, bazıları ise Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Bu sırada bazı vatandaşlar, imama tepki gösterdi. İmam H.G.'nin vatandaşların tepkisi üzerine "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" dediği iddia edildi. Bunun üzerine vatandaşlar, imam hakkında Kaymakamlığa ve Müftülüğe şikayette bulundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Şikayet üzerine İmam H.G., Kaymakamlığa çağrılarak hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: 10  Kasım  Sirenleri  Çalarken  Pazarda  Dua  Ettiren  İmama  Soruşturma  Açıldı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER