10 il dolaşıp vatandaşları soyan dolandırıcıların evinden servet çıktı

10 İL DOLAŞIP VATANDAŞLARI SOYAN DOLANDIRICILARIN EVİNDEN SERVET ÇIKTI

Şanlıurfa polisi tarafından telefon dolandırıcılarına yönelik yapılan iki ayrı operasyonda 38 kişi yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada ise adeta bir servet çıktı.

Tarih : 16 Kasım 2017, 21:20
Puan Ver : 10 İl Dolaşıp Vatandaşları Soyan Dolandırıcıların Evinden Servet Çıktı(5/10)1

Şanlıurfa polisi tarafından telefon dolandırıcılarına yönelik yapılan iki ayrı eş zamanlı operasyonda 38 kişi yakalanırken, şahısların evlerinde yapılan aramada ise adeta bir servet çıktı.

10 İLDE VATANDAŞLARI DOLANDIRANLARA OPERASYON

Edinilen bilgiye göre, olarak tanıtıp Erzurum, Eskişehir, İstanbul, Edirne, Kütahya, Manisa, Aydın, Ankara, İzmir ve Balıkesir'deki vatandaşları dolandıran şahıslara yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

ŞANLIURFA'DA 23 KİŞİ, MALATYA VE İSTANBUL'DA 19 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa'nın Harran ve Akçakale ilçelerinde düzenlenen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı. Çalışmalarına devam eden ekipler, dün de ikinci bir operasyon düzenledi. Şanlıurfa'nın Harran ve Akçakale ilçeleri ile Malatya ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.

SERVET ÇIKTI

Her iki olayda gözaltına alınan 38 kişinin evlerinde yapılan aramada, vatandaşları çeşitli şekillerde dolandırıp elde ettikleri 731 bin 350 lira, 82 cumhuriyet altını, 15 yarım altın, 41 çeyrek altın, 13 altın bilezik, 24 Reşat altını, 12 altın kolye, 5 altın küpe ile olayda kullanılan 19 adet telefon, 8 adet banka kartı, 28 adet telefon kartı ve telefon kart bloku, 3 adet hafıza kartı, 2 adet hafıza kartı adaptörü, 3 adet flash bellek, 1 adet USB, 2 adet USB modem ve kendilerini polis olarak göstermek için kullandıkları 2 adet el telsizi, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet el telsizi şarj aleti ele geçirildi.

PARA VE ALTINLAR MAĞDURLARA TESLİM EDİLDİ

Para ve altınlar mağdurlara teslim edilirken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: 10  İl  Dolaşıp  Vatandaşları  Soyan  Dolandırıcıların  Evinden  Servet  Çıktı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER